Sum 41 > Extra > Víte, že...

Víte, že...

 

- Deryckův nejoblíbenější song hraný živě z alba DTLI? je "Still Waiting"

- Deryckovým nejoblíbenějším textem je text k písni "Pieces"

- Deryckova nejoblíbenější píseň z alba HHOP je "Machine Gun"

- Steveův nejoblíbenější song hraný živě je "Machine Gun"

- Stevova nejoblíbenější píseň z alba CHUCK je "Welcome To Hell"

- Steve nerad hraje živě píseň "Nothing On My Back"

- Coneovy nejoblíbenější písně jsou "Still waiting", "Over my head" a "No reason"

- Daveovy oblíbené písně jsou "The Bitter End" a "Pieces"

- Daveův oblíbený videoklip je k písni "The Hell Song"

 

- Sum 41 považují "It's What We're All About" za svou nejhorší píseň.

- Sum 41 už nikdy nechtěli hrát na koncertě píseň "In Too Deep". Důvodem bylo zřejmě to, že se jim nelíbilo jak živě zní. Na novém turné však tento song opět hrají.

- Píseň "Right Now" kapely SR-71 je často na internetu chybně pojmenovaná jako "Kick Me When I'm High" a jako autoři jsou uvedeni Sum 41.

- Další písní, u které je autorství chybně připisováno Sum 41 je "Scotty Doesn't Know" od kapely Lustra.

- Sum 41 měli v úmyslu zařadit píseň "Summer" na všechna svá alba jako vtip. Po dvou albech ale z nápadu sešlo.

- Backvokály k písni "Motivation" nazpíval bývalý manažer Sum 41 Greig Nori.

- Obal desky "Does This Look Infected?" existoval měsíce před tím než vznikl samotný název. Vydání alba by se zpozdilo, kdyby Derycka dva týdny před plánovaným vydáním nenapadlo "Does This Look Infected?". Celou kapelu nápad pobavil a vybrali jej jako název alba.

- Píseň "The Hell Song" je o jednom z přátel kluků z kapely, který se nakazil virem HIV.

- Píseň "Still Waiting" je Deryckovou reakcí na události z 11. září 2001.

- Píseň "88" je pojmenovaná podle svého tempa - 88 beats per minute (88 úderů za minutu).

- Název pro píseň "Angels With Dirty Faces" vzešel podle stejnojmenného novinového článku o Sum 41.

- Píseň "A.N.I.C." je o modelce a herečce Anně Nicol Smith. Podle Deryckových slov zkratka znamená "Anna Nicol Is Cunt" (Anna Nicol je kurva), kdežto podle Steva zkratka znamená "Anna Nicol Is Cute" (Anna Nico je rozkošná).

- Všichni členové Sum 41 mají na pravém rameni vytetované číslo "41".

- Původní název písně "Fat Lip" byl "Punk Hop", protože píseň je kombinací punku a hip-hopu.

- Píseň "Still Waiting" je úvodní písní k hororové PC hře "Obscure".

- Deryck na koncertech na konci písně "No Brains" často říkal "cross my heart and hope to die". Tahle hláška pochází z textu písně "All The Time" amerických "Green Day".

- Mark Hoppus z Blink-182 řekl, že album "Half Hour Of Power" bylo jeho druhé nejoblíbenější v roce 2000.

- Album "Half Hour Of Power" je věnováno kapele "Closet Monster" (kapela bývalého basáka Sum 41 Marka Spicoluka). Toto věnování můžete nalézt v bookletu alba.

- Na obalu alba "Half Hour Of Power" je vyfocený bubeník Steve. Steve se rovněž objevuje na obalu alba "Does This Look Infected?", kde je nalíčený jako zombie.

- Podle Derycka byla většina písní z alba "All Killer No Filler" napsána v suterénu Steveova domu.

- Deska "Does This Look Infected?" je jediným albem Sum 41 s nálepkou "Parental Advisory", která se nachází na albech obsahujích nadávky v textech.

- Song "No Brains" měl pracovní názvy "Food" a "Yesterday.com".

- Deryckovou oblíbenou kapelou hrající živě jsou "Green Day".

- Píseň "We're All To Blame" byla jako jediná z alba "Chuck" napsána až po návratu z Konga. Na albu měl být původně jako track číslo 3 song "Noots".

- V době, kdy se Sum 41 hrál ještě Dave, který napsal téměř všechny kytarová sóla, napsal Deryck k písni "The Hell Song" první polovinu sóla, které také na většině koncertů v roce 2003 také sám hrál. Později hrál celé sólo Dave.

- Komedie "Dirty Love" z roku 2005, ve které Sum 41 ztvárnili ve vedlejších rolích sami sebe získal 4 "Zlaté maliny" (ocenění pro nejhorší filmy).

- Necenzurovaný název první písně z alba "Half Hour Of Power" zní "Grab The Dvil By The Horns And Fuck Him Up The Ass".

- Zkratka v názvu písně "T.H.T." znamená "Tables Have Turned".

- Sum 41 na konci téměř každého svého koncertu hráli píseň "Pain for Pleasure" při které si prohodili svá místa bubeník Steve, který v tomto songu zpívá, a zpěvák Deryck který usedal za bicí. Po Steveově odchodu z kapely ji Sum 41 na koncertech hrát přestali.

- Deryck často na koncertech fanoušky vybízí, aby mu ukázali "41 salute" což jsou 4 vztyčené prsty na pravé ruce a prostředníček vztyčený na levé ruce.

- Ani jeden z členů Sum 41 nemá piercing. Pouze Dave kdysi nosil náušnice a piercing v nose.

- Videoklip "Pieces" je jediným klipem Sum 41, ve kterém členové nehrají na své nástroje. Koncept klipu vymyslel bubeník Steve.

- Scéna z videoklipu "In Too Deep", kdy se Dave při kytarovém sólu vynoří z vody byla inspirována videoklipem k písni "Estranged" od Guns N' Roses's.

- Kytarové sólo ve videoklipu "It's What We're All About" hraje Kerry King z kapely Slayer.

- To, že na konci videoklipu "Pieces" odpadne písmeno F z nápisu Perfect Life a vznikne Perfecr Lie, prý vůbec nebylo v plánu. Ale protože se to hodilo do tématu videoklipu byl záběr použit.

- Deryckovi hrozila deportace z USA kvůli písni "March of the Dogs," v jejímž textu obrazně zabíjí prezidenta.

- Stejný dům, ve kterém hrají Sum 41 ve videoklipu With Me, si o rok později pro svůj klip k písni "Meet me On the Equinox" vybrala i kapela "Death Cab for Cutie".

- Přezdivka kytaristy Toma "Brown Tom" vznikla, když Stevo o něčem s Tomem mluvil a málem ho oslovil "Brown Sound" (přezdívka bývalého kytaristy Davea), čímž z toho vznikl Brown Tom.

- Alternativní verze písně "Makes no Difference", nacházející se na výběrovce All The Good Shit, nebyla nahrána pro výběrovku, ale už na album All Killer no Filler. Label chtěl dát song na album, protože Half hour of Power bylo jen EP a z Makes No Difference měl být singl.

- Na obalu singlu "Screaming Bloody Murder" se nenachází žádná žena, jak by se mohlo zdát, ale je to kytarista Tom.

- Jako poslední byly pro album Screaming Bloody Murder napsány a nahrány písně "Time for You to Go" a "Baby You Don't Wanna Know". Label Island Records ale pro jejich nahrání nechtěl žádné další peníze uvolnit, a tak si je museli Sum 41 zaplatit z vlastní kapsy.

- Píseň "A Murder Of Crows" měla půvedně ještě v závorce přídomek (You're All Dead To Me). Po vydání alba 13 Voices byla však část názvu v závorce odebrána.